BİLGİ VE RANDEVU
444 0 212
0850 2 999 444

sac-ekimi

Dünya’da ve Türkiye’de uygulanan son saç ekimi tekniği olan Folliculer Unit Ekstraksiyonu yani FUE, saç ekim işleminde doğal sonuçlar elde etmemizi sağlayan bir saç ekimi tekniğidir.

FUE donör alandaki saç köklerinin mikromotor yardımı ile tek tek alınması tekniğidir.

FUT yönteminden farklı olarak bu yöntemde Foliküler üniteler (greft) doğrudan derinin kök seviyesinden en son teknolojik yeniliği olan özel pançlar ve mikro motor ile tek tek çıkarılmasıdır.

FUE’ de donör alanda (neşter) bisturi kullanılmaz, dikiş atılmaz ve köklerin alındığı bölgede gözle görülür bir iz kalmaz, günlük yaşamdan alıkoymadan saçsızlık problemini ortadan kaldırır.

Dünya’da ve Türkiye’de uygulanan son saç ekimi tekniği olan Folliculer Unite Ekstraksiyonu yani FUE yöntemi, donör alandaki sağlıklı saç köklerinin micromotor yardımı ile tek tek alınması ve seyrelmiş ya da tamamen dökülmüş olan bölgeye transferinin sağlanmasıdır. Saç Ekim Merkezimizin en dikkat ettiği noktalardan biri ise, bu işlem yapılırken en doğal sonuçlar elde edilmesinin sağlanmasıdır. Bu yöntemde donör alanda neşter kullanılmamakta,dikiş atılmamakta olup herhangi bir iz kalmamaktadır.

Merkezimizde tek seansta 7000 Graft yani 21.000 saç teline kadar ekim yapılabilmektedir. Fakat önemli olan graft sayısının yüksekliği değil ,o hastanın ihtiyacı olan graft sayısı ,saç kalınlığına ve donör alanının yeterliğine bağlı bir ekim yapılmasıdır.Zira bazı durumlarda ekilen 3500-4000 graft ,dolaşım ile ilgili sıkıntı yaşandığında 6000 graft ekilmiş bir hastadan çok daha iyi sonuç verebilmektedir.

Fue ile Saç Ekiminde üç anahtar nokta vardır. İşlemin köklere zarar vermeden yapılması, sonucun doğal olması ve mutlaka doktor tarafından sağlıklı koşullarda yapılması gerekmektedir. Çünkü Saç Ekimi sonuçları kalıcıdır.

Görsel Destek

Tasarım: Bimus ve Tekin Web

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Copyright 2013-2016 Esencan Hastanesi